İtalya’da Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Eğitimi

Uluslararası ilişkiler devletler, devletlerin birbiriyle ilişkileri, bölgesel ve uluslararası örgütler ve bu örgütlerin birbirleriyle olan ilişkisini inceleyen bilim dalıdır. Uluslararası ilişkiler dünyada en çok tercih edilen eğitim programlarından biridir. Ülkemizde de her yıl binlerce öğrenci bu bölümden mezun olmaktadır. Ancak artan mezun sayısı ve iş dünyasında farklı yetkinliklerin aranması gibi sebepler öğrencileri yurtdışında uluslararası ilişkiler eğitimi alma konusunda cesaretlendirmektedir. Bu yazımızda İtalya’da uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tüm boyutlarıyla inceleyeceğiz

 

Neden İtalya’da Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Eğitimi

İtalya her yıl artan sayıda uluslararası öğrenciye kapılarını açmaktadır. Bunun birçok sebebi bulunmaktadır. Öncelikle İtalya Avrupa’nın en köklü üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca düşük eğitim ücretleri ve geniş burs seçenekleriyle uluslararası öğrenciler için tam bir eğitim ülkesidir. 

 

İtalya’da Uluslararası İlişkiler Bölümü

İtalya’da uluslararası ilişkiler bölümlerinde İngilizce master seçenekleri oldukça geniştir. Birçok üniversite bünyesinde farklı alanlara odaklanan onlarca uluslararası ilişkiler programı mevcuttur. 

 

İtalya’da Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Eğitimi Veren Okullar

İtalya’da uluslararası ilişkiler master eğitimi veren üniversiteler İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

Bu alanda eğitim veren 6 İtalyan üniversitesi dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında, 16 İtalyan üniversitesi ise en iyi 500 üniversitesi arasındadır. 

 

İtalya’da Burslu Uluslararası İlişkiler Eğitimi

İtalya’da burslu uluslararası ilişkiler eğitimi almak mümkündür. Yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda burs alarak yaşam masraflarınızın önemli bir kısmını finanse edebilirsiniz. Ancak öğrencilerimize İtalya’da eğitim giderleri ile ilgili planlarını sadece bu burslar temelinde yapmamalarını tavsiye etmekteyiz. Verilen burslar yaşam giderlerininin tamamını karşılamaya yetmez ve bursu alabilmeniz veya bursun devam etmesi için sizden belli bir ders başarısı istenmektedir. 

İşlemlerini bizim yaptığımız öğrencilerimizin çoğu burs imkanlarından faydalanmaktadır.

İtalya’da burslu eğitim imkanlarından faydalanmak için bize ulaşın!

İtalya’da Uluslararası İlişkiler Master Ücretleri Fiyatları

İtalya’da uluslararası ilişkiler eğitimi veren üniversitelerin yıllık eğitim ücretleri 500-3.000 Euro arasında değişmektedir. Okul ücretlerinden indirim sağlamak da mümkündür.

Bu alanda sunduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden haberdar olmak için bize ulaşabilirsiniz. 

italyada-uluslararasi-iliskiler-yuksek-lisans

İtalya’da Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Eğitimi Kabul Şartları

İtalya’da uluslararası ilişkiler bölümü için kabul şartlarından en temeli B2 seviyesinde dil belgesidir. Master eğitimi lisans sonrası spesifik bir alanda uzmanlaşmanızı sağlayacak bir eğitim olduğu için iyi düzeyde İngilizce bilmeniz eğitiminize devam edebilmeniz adına oldukça önemlidir. 

Bunun yanında ilgili alanda lisans diplomasına sahip olmanız gerekmektedir. İtalyan üniversiteleri öğrenci kabulünde almış olduğunuz eğitim ve bu alanda yüksek lisans için yeterliliğinizi ölçmektedirler. Türkiye’de veya farklı bir ülkede uluslararası ilişkiler, siyasal bilimler gibi alanlarda alacağınız diplomalar İtalya’da uluslararası ilişkiler bölümlerine kabulde elinizi güçlendirecek unsurlardır. 

 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Okumak İçin Gerekenler” yazımıza göz atabilirsiniz.

 

İtalya’da Nasıl Uluslararası İlişkiler Master Eğitimi Alabilirsiniz?

İtalya’da uluslararası ilişkiler master eğitimi uzun soluklu bir süreçtir. Öncelikle eğitim almak istediğiniz üniversiteye karar verdikten sonra bu üniversitenin sizden istediği şartları iyice öğrenmeniz gerekmektedir. İtalya’da uluslararası ilişkiler master eğitimi alabilmek için sizden B2 düzeyinde İngilizce bilgisi ve bunu kanıtlayan belgeler istenir. Daha sonrasında başvuru süreçleri ve kabul süreci gelir. Kabulünüz geldikten sonra da konsolosluk aşaması bulunur. Bu süreç başvuruların başladığı Aralık ayından Eylül ayına kadar sürmektedir. Eylül ayında İtalya’da eğitiminize başladıktan sonra İtalya’da yapmanız gereken işlemler gelmektedir. 

Bu alanda İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip bir ekipten destek almak sizi bu süreçte önemli oranda rahatlatacaktır ve seçeneklerinizin ne kadar geniş olduğunu gösterecektir. Ayrıca İtalya’nın uluslararası öğrenciler için sunmuş olduğu imkanlardan faydalanmak için bu alanda tecrübeli kurumlardan destek almak önemlidir. İtalya’da Okumak – EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık ekibi olarak İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübemizle öğrenciler için tüm bölüm seçeneklerini sunmakta ve burslar ve düşük eğiştim ücretleri gibi imkanlardan faydalanmalarını sağlamaktayız. 

Detaylı bilgi için “İtalya’da Üniversite Nasıl Okuyabilirsiniz?” yazımıza göz atabilirsiniz.

İtalya’da uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimi alanında sunmuş olduğumuz profesyonel danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak için bize ulaşabilirsiniz.

İtalya’da Yüksek Lisans Yaparken Çalışmak

İtalya’da yüksek lisans eğitim alırken haftalık 20 saat yasal çalışma izniniz bulunur. Ancak İtalya’da iş bulabilmeniz için belli bir alanda yetkinliğinizin olması ve İtalyanca bilmeniz İtalyan iş piyasasında size artı değer katacak önemli konulardır.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Okurken Çalışmak” yazımıza göz atabilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.

İtalya’da Uluslararası İlişkiler Yüksek Lisans Eğitimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir,
+90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here