İtalya’da Hemşirelik Eğitimi

İtalya’da hemşirelik eğitimi 3 yıl sürmektedir. Hem İngilizce hem de İtalyanca olarak hemşirelik eğitimi alma imkanınız bulunur. Hemşirelik lisans eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler mesleklerini icra edebilecekleri gibi yüksek lisans eğitimine de devam edebilirler.

İtalya’da İngilizce Hemşirelik Okumak

İtalya’da tamamen İngilizce olarak hemşirelik eğitimi alabilirsiniz. İtalya’da hemşirelik eğitimi veren üniversiteler öğrenci kabulünde içeriğinde fen bilimleri, matematik, mantık ve genel kültür gibi alanlardan sorular bulunan bir giriş sınavı düzenlemektedirler.

Ayrıca bazı okullar B1/B2 düzeyinde İngilizce dil belgesi de talep edebilmektedirler.

İtalya’da Hemşirelik Eğitimi Veren Üniversiteler

İtalya’da hemşirelik okuyabileceğiniz üniversiteler;

İtalya’da Hemşire Maaşları

İtalya’da hemşire maaşları 2020 yılında yeni başlayan bir meslek çalışanı için 1.410 Euro civarındadır. Bu ücret mesleki tecrübeye, ileri kademe eğitim almaya ve meslekte geçirilen yıla göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca İtalya’da hemşirelik eğitiminden sonra alacağınız “mavi diploma” tüm Avrupa ülkelerinde geçerlidir. Bu sayede farklı Avrupa ülkelerinde çalışma imkanınız bulunur. Ancak çalışmak istediğiniz ülkede ayrıca yapılan bir sınav bulunuyor ise bu sınavda da başarılı olmanız gerekmektedir.

italyada-hemsirelik-egitimi

İtalya’da Hemşirelik Yüksek Lisans

İtalya’da hemşirelik lisans eğitiminden sonra yüksek lisans eğitiminize devam ederek uzmanlaşmak istediğiniz alanda ileri düzey bir eğitim alabilirsiniz. İtalya’da İngilizce hemşirelik okuyan öğrencilerin ise akademik düzeyde İngilizce bilgileri ile farklı ülkelerde de yüksek lisans yapma imkanı bulunmaktadır.

İtalya’da Burslu Hemşirelik Eğitimi

İtalya’da burslu hemşirelik okumak mümkün! İtalya’da eğitim alan öğrenciler yıllık 2.000-5.200 Euro arasında değişen miktarlarda burs alma hakkına sahiptirler. Bu burslar yıllık tüm giderlerinizi karşılmaya yetecek düzeyde değildir. Ancak bütçenize ciddi bir katkı sağlayacaktır.

İtalya’da Hemşire Olarak Çalışmak

İtalya’da hemşirelik eğitiminden sonra çalışmanız mümkündür.
Türkiye’den mezun olmuş bir hemşireye göre resmi işlemler noktasında çok daha avantajlı bir konumda olacaksınız.
İngilizce eğitim alsanız dahi eğitim süreciniz boyunca ileri düzeyde İtalyanca öğrenme imkanına sahip olacaksınız.Çalışma hayatına dahil olabilmeniz için c1 seviyesinde italyanca seviyesine gelmeniz gerekmektedir.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.
İtalya’da Okumak Ekibi olarak Türkiye ve İtalya’da bulunan ekibimiz ile  danışmanlık sağlamakta ve en iyi  hizmeti vermekteyiz.

İtalya’da Hemşirelik Eğitimi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here