vita-salute-san-raffaele-universitesi-tip-fakultesi

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi giriş sınavında başarılı olarak tıp eğitimi almaya hak kazanan öğrencimiz Zeynep’i kutluyoruz.

İtalya’da okuyanlar arasına katılan öğrencimizin tüm işlemleri İtalya ve Türkiye ekibimizin koordineli çalışmasıyla yürütülmüştür.

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında

Milano’da bulunan Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi İtalya’nın özel üniversitelerinden biridir. Özellikle İngilzce Tıp Eğitimi için sıkça tercih edilen okul bu alanda İtalya’nın en iyi üniversiteleri arasına adını yazdırmayı başarmıştır.

Üniversite, öğrenci kabulünde IMAT sınavına benzer kendi sınavını düzenlemektedir. San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi giriş sınavı ise 100 soruluk, bilgisayar temelli kendi bir sınavdır. Sınav içeriğinde 60 mantık, 40 matematik ve fen bilimleri alanından soru sorulmaktadır. Öğrencilere soruları yanıtlamaları için 120 dakika süre tanınmaktadır. Sınavda her doğru 1 puan kazandırırken her yanlış cevap 0,25 kaybettirmektedir. Boş bırakılan soruların herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

İtalya’da Tıp Eğitimi Hakkında

İtalya’da Tıp Eğitimi almak isteyen öğrenciler için 12 devlet 5 özel üniversite olmak üzere 17 üniversitede İngilizce Tıp Eğitimi imkanı sunulmaktadır. Devlet üniversitelerinde girişte IMAT sınavı baz alınırken özel üniversiteler için IMAT benzeri sınavlar düzenlenmektedir.

Özel okulların sınavları Eylül ayından önce akademik yıl içerisinde düzenlenmekte ve sonuçlanmaktadır. Bu anlamda öğrenciler Türkiye’de TYT-AYT sınavlarına girmeden önce özel üniversitelerden kabul alma şansına sahiptirler.

İtalya’da Tıp Eğitimi veren özel okulların ücretleri 15.000-20.000 Euro arasında değişmektedir. Okul ücretleri genellikle 3 taksit halinde ödenmektedir. Bazı üniversiteler öğrenciler için okul ücretlerinden indirim sağlayan burs seçeneklerine sahiptir.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.
İtalya’da Okumak Ekibi olarak Türkiye ve İtalya’da bulunan ekibimiz ile  danışmanlık sağlamakta ve en iyi  hizmeti vermekteyiz.

Vita-Salute San Raffaele Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here