roma-unicamillus-universitesi-tip

Roma Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi giriş sınavını kazanarak Roma’da Tıp Eğitimi almaya hak kazanan öğrencimiz Tuana’yı kutluyoruz.

İtalya’da Okuyanlar arasına katılan öğrencimizin tüm işlemleri İtalya ve Türkiye ekibimizin koordineli çalışmalarıyla yürütülmüştür.

Roma UniCamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi Hakkında

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi sunan özel üniversitelerden Roma Unicamillus Üniversitesi 2017 yılında kurulmuş modern bir üniversitedir. Üniversite bünyesinde Avrupa’dan ve Amerika’dan birçok uluslararası öğrenci eğitim almaktadır. İtalya’da tıp eğitimini uluslararası standartlara uygun bir şekilde sunmak üzere kurulan okul her geçen yıl daha fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Sadece sağlık bilimleri alanında eğitim veren okulda tıp bölümünün yanında birçok İngilizce lisans, yüksek lisans ve uzmanlık kursları bulunmaktadır.

Resmi Türkiye temsilciliğini yaptığımız üniversiteye başvurular ve diğer tüm resmi işlemler ekibimiz tarafından ücretsiz olarak yerine yürütülmektedir.

Roma Unicamillus Üniversitesi yıllık eğitim ücreti 15.000 Euro’dur.

İtalya’da Tıp Eğitimi Veren Özel Üniversiteler

İtalya’da İngilizce Tıp Eğitimi 12 devlet üniversitesi ve 5 özel üniversite olmak üzere 17 üniversitede verilmektedir. Devlet üniversitelerine girişte IMAT sınavı baz alınırken, özel üniversiteler IMAT benzeri kendi sınavlarını düzenlemektedirler.

Özel üniversitelerin sınavları Eylül ayında düzenlenen IMAT sınavından önce olduğu için öğrencilere İtalya’da Tıp Eğitimi alternatif sunmaktadırlar. Yıllık eğitim ücretleri 15.000-20.000 Euro arasında değişen bu üniversitelerde eğitim kendi bünyelerindeki hastanelerde verilmektedir. Mezuniyet sonrası Amerika, Kanada, İngiltere gibi ülkelerde doktorluk yapmak isteyen öğrenciler için ise bu ülkelerde düzenlenen USMLE gibi sınavlara uygun müfredatlarda eğitim verilmektedir.

Detaylı bilgi için “İtalya’da Tıp Eğitimi Veren Özel Üniversiteler” yazımıza göz atabilirsiniz.


İtalya’da Okumak, bir EGE ABROAD Eğitim Danışmanlık kuruluşudur ve İtalya’da eğitim ve yaşam tecrübesine sahip profesyonel bir ekip tarafından kurulmuştur. Amacımız İtalya’da eğitim almak isteyen öğrenciler ve konuyla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen aileler ve bireyler için bilgi kirliliğini gidermek ve en işe yarar bilgiyi sunmaktır.
İtalya’da Okumak Ekibi olarak Türkiye ve İtalya’da bulunan ekibimiz ile  danışmanlık sağlamakta ve en iyi  hizmeti vermekteyiz.

Unicamillus Üniversitesi Tıp Fakültesi ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızı ve katkılarınızı bu sayfadaki yorum bölümünden bizlere iletebilir, +90 216 599 1343 ve +90 555 888 1343 nolu telefonları arayabilir, [email protected] adresine mail atabilir veya iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here